Terminarze rozgrywek Podokręgu Żagań

W załącznikach publikujemy terminarze rozgrywek Podokręgu LZPN Żagań na rundę jesienną sezonu 2015/2016 (Klasa B, Terenowe klasy juniorów młodszych i starszych).

Informujemy, że zgodnie z Regulaminem Rozgrywek LZPN na sezon 2015/2016,sędziowie prowadzący zawodyzobowiązani są do wypełnienia sprawozdania extranet do 12 godzin od zakończenia zawodów pod rygorem nałożenia kar dyscyplinarnych.Podokręg Żagań wychodząc na przeciw sędziom, umiownie wydłuża ten czas do 24 godzin od zakończenia zawodów.

Sprawozdania "papierowe" (załącznik, składy drużyn), zgodnie z Regulaminem, sędziowie zobowiązani są przechowywać przez okres 12 m-cy. Szczegóły poniżej.

Wyciąg z Regulaminu Rozgrywek 2015/2016:

Art. 8

SĘDZIOWIE

§ 12

Sędziowie zobowiązani są wprowadzić do systemu EXTRANET wynik meczu w ciągu 15 minut po jego zakończeniu (przesłać SMS) oraz wypełnić sprawozdanie z zawodów w systemie EXTRANET w ciągu 12 godzin od zakończenia meczu pod rygorem nałożenia kar dyscyplinarnych.Sędzia po zawodach zobowiązany jest do wypełnienia załącznika do sprawozdania z zawodów a na jego odwrocie dokonać wyczerpującego opisu zajść mających istotne znaczenie dla zawodów i w dalszym postępowaniu przez Wydział/Komisję Dyscypliny Lubuskiego ZPN. Dotyczy to np. zakłócenia porządku, opóźnienia zawodów jak również wysoce grubiańskiego, nie sportowego zachowania się działaczy i zawodników w tym szczegółowy opis zaistnienia sytuacji, w której sędzia nie mógł pokazać zawodnikowi czerwonej kartki lecz tylko ją opisać.Oryginalne egzemplarze załączników do protokołów oraz wydruki o których mowa w § 8 punkt 2, sędzia jest zobowiązany przechowywać przez okres 12-miesięcy i okazywać je każdorazowo na żądanie organu prowadzącego rozgrywki. (Wydziału/Komisji Gier lub Wydziału/Komisji Dyscypliny). W przypadku żądania, dokument ten musi być dostarczony Organowi żądającemu w ciągu 48 godzin, osobiście bądź za pośrednictwem faksu lub poczty elektronicznej (SKAN).

Art. 9

ZASADY ROZGRYWEK

§ 6

Czas trwania zawodów

• seniorów wszystkich klas wynosi 2 x 45 minut z przerwą trwająca nie dłużej niż 15 minut.
  • Junior starszy 2 x 45 minut z przerwą 15 minut,
  • Junior młodszy 2 x 40 minut z przerwą 15 minut,
  • Trampkarz 2 x 35 minut z przerwą 15 minut,
  • Młodzik 2 x 30 minut z przerwą 10 minut,
  • Orlik, Żak – czas trwania zawodów (meczu) w czasie turnieju uzależniony jest od ilości drużyn uczestniczących w turnieju.

§ 8

Drużyny seniorów biorące udział w meczach mistrzowskich są uprawnionedo wymiany 4zawodników a w rozgrywkach młodzieżowych –junior, trampkarz7 zawodników, w przypadku Młodzika, ORLIKA i ŻAKA zmiany powrotne. Wejście zawodnika rezerwowego na boisko może mieć miejsce przy linii środkowej, w czasie przerwy w grze. Zmiany zawodników należy zgłaszać u sędziego asystenta z czerwoną chorągiewką wręczając mu kartkę z nazwiskiem i numerem zawodnika schodzącego i wchodzącego, minutę, w której następuje zmiana oraz nazwę drużyny. Obowiązek zabezpieczenia kartek na zmianę należy do kierownika drużyny.